WRC GB: Loeb bekroond in bewogen finale
De Rally van Wales was het decor voor de finale van het wereldkampioenschap rally 2011. Mikko Hirvonen moest er Sébastien Loeb voorblijven om de titel te pakken. Maar reeds op vrijdag was het pleit beslecht toen de radiator van de motor van de Ford Fiesta werd doorboord, met de opgave van de bleke Fin tot gevolg. Ook Ogier (Citroën DS3) stond al aan kant na een schuiver en werd later met de Superally opgevist om anoniem 11de te finishen.
Zo kon Loeb reeds zijn achtste wereldtitel op rij vieren en die wou hij nog meer uitstraling geven met een nieuwe zege. Daarvoor moest hij de strijd aangaan met een ontketende Latvala, die de eer van Ford wou redden en zo meteen zijn eerste zege van het seizoen kon scoren.
Het lot was dit keer de Fransman ongunstig gezind, want ’s zondags op een verbindingsetappe kreeg hij een aanrijding met een spookrijdende toeschouwer. Daarmee lag de weg naar de zege open voor Jari-Matti Latvala die eindelijk nog eens op het hoogste schavotje stond.
In de coulissen wordt steeds openlijker gesproken over de transfers van Hirvonen en Ogier die in 2012 van zitje zouden wisselen.
UITSLAG: 1.Latvala (Ford Fiesta) 2. Ostberg (Ford Fiesta) 3.Solberg (Ford Fiesta) 4.Meeke (Mini) 5.Wilson (Ford Fiesta)
F1 Abu Dhabi: Daar is Hamilton weer!
Wereldkampioen Sebastian Vettel vertrok in Yas Marina voor de 14de dit seizoen vanop pole position, maar zijn hoop op een nieuwe zege ging reeds in de tweede bocht na de start in rook op na een klapband. De Red Bull had daarbij teveel averij opgelopen, zodat de Duitser zijn eerste opgave van 2011 onderging.
Daarmee was het pad vrij voor Hamilton (McLaren) die nood had aan revanche na zijn mindere periode. Het gevaar achter hem kwam vooral van Alonso die eens te meer een bliksemstart in zijn Ferrari had genomen. Button (McLaren) had eveneens het tempo in de wielen, maar kon door een haperende KERS de Spanjaard niet belagen. Webber verloor zich in de strategie en kon zich daarvoor nooit in de zegestrijd mengen.
Jérôme d’Ambrosio hield aanvankelijk goed stand in de achterhoede, tot een remprobleem de Virgin tot de opgave dwong.
UITSLAG: 1.Hamilton (McLaren) 2.Alonso (Ferrari) 3.Button (McLaren) 4.Webber (Red Bull) 5.Massa (Ferrari)
BK Rally: Drama in Condroz
De slotmanche van het BK rally zorgde niet voor de verhoopte feestvreugde, maar wel voor drama toen er op zaterdag twee toeschouwers omkwamen. De ongelukkigen werden geraakt door brokstukken na de crash van de wagen van Morée.
Toch werd de Condroz Rally op zondag nog verder uitgereden, al was dat in mineur. Veteraan Patrick Snijers reed zo de Mini WRC naar een eerste Belgische zege, nadat de favoriete teams van Skoda en Peugeot zich als teken van rouw hadden teruggetrokken.
UITSLAG: 1.Snijers-Gitsels (Mini WRC) 2.Bonjean-Dubois (Peugeot 307 WRC) 3.Lhonnay- Pironnet (Mitsubishi Evo X)
Relateerde berichten:








