Hier duizenden artikelen!



 Salon van Parijs
 Nieuws
 Sport
 Agenda

 Alles over de merken
 Prijs en opties
 Testen
 Gratis testen
 Verkooppunten

 Occasie vinden
 Zoekertje plaatsen
 Richtprijzen
 Verkooppunten
 Directe toegang

 Huidig nummer
 Oude nummers
 Abonnementen

 Filmpjes
 Wedstrijd
 Forum
 Newsletter
 Web op Wielen
 Wallpapers
 Games

 Contact
 Wie zijn we?


> Occasie vinden

Dubbeltest : Porsche Boxster & Cayman S (N° 239)

Porsche
Beide zogeheten instap-Porsches genoten een zowel esthetische als technologische update. Maar welke moet je hebben, de basis-Boxster of de top-Cayman?

Een taboe durven we het niet noemen. Toch staan we vaak alleen wanneer we de verdediging van de Boxster en de Cayman op ons nemen. En hoe vuriger ons pleidooi, hoe groter de scepsis. De Porsche voor armoezaaiers, madammen met foute handtassen en heren met roze hemden. Willen, maar niet kunnen. Zelden worden ze voor vol aanzien. Voor de puristen moet het een 911 zijn, het liefst de GT3-RS. Omdat die de klassieke vormtaal en de achterin gedragen boxermotor verenigt met het soort opzichtige spoilerwerk dat de ontelbare racesuccessen roemt. En omdat het een van de fi jnste sportwagens van het moment is. Voor de pochers volstaat de badge, het liefst op de snuit van een Cayenne Turbo. De merknaam symboliseert een maatschappelijke verhevenheid, zoals de met trots gedragen regenboogmouwtjes van een voormalige wereldkampioen. ‘Ik ben de man, jouw flinke stoere Rambo.’ Natuurlijk houden die argumenten steek. Tot je jezelf op een ritje in een Boxster of een Cayman trakteert, een louterende ervaring die je de kernwaarden doet herontdekken. Paraderen en stoefen is leuk als je doordichtbevolkte gebieden slentert, maar een echte Porsche leeft bij de gratie van slingerende, bij voorkeur godverlaten wegen. Waar wat de bestuurder van de wagen vindt belangrijker is dan wat de anderen ervan denken. En dan zou de basis-Boxster wel eens de beste keuze kunnen zijn. Haren in de wind en die 211 pk sterke boxermotor helemaal uitwringen, meer heb je toch niet nodig? Of maakt de superieure koetswerkstijfheid en het surplus aan vermogen de Cayman S echt zoveel interessanter?
 

Lengte van het artikel : 10 bladzijden
Artikel uit n° 239 van 26/03/2009




Koop nu dit artikel en krijg gratis toegang tot alle artikels uit deze uitgave!*


*Download nu het volledige artikel en de andere artikels uit hetzelfde nummer van AutoWereld die in pdf beschikbaar zijn door op bovenstaande link te klikken.


Hier vindt u een voorbeeld van een artikel in pdf-formaat.
Om uw artikel zonder probleem te kunnen lezen raden we u aan om Acrobat Reader versie 6 of hoger te gebruiken. U kunt hier gratis de laatste versie van Acrobat Reader downloaden.


Koop het volledige artikel voor 2  
WIN 50 x 4 TOEGANGSKAARTEN

Waag je kans op één van de 50 pakketten van 4 gratis toegangskaarten voor de komende VAB-Autohappening


Forum

Kom op ons forum even discussiëren!