De Bugatti Chiron komt in verschilllende varianten, de ene nog wat sneller dan de andere. Deze Pur Sport is de voorlopig laatste variatie op het bekende hypercarthema. Bugatti heeft een hardcore Chiron willen maken, eentje die nog heftiger accelereert en nog sneller van richting verandert. Die missie loopt langs een een herwerkte versnellingsbak, een aangescherpt onderstel en geoptimaliseerde aerodynamica. Aan de W16-quadturbo werd niet geraakt, die blijft gewoon 1.500 pk en 1.600 Nm sterk.
- Lees ook: Bugatti Chiron als agiele Sport
- Lees ook: Bugatti Chiron nog wilder als Divo
- Lees ook: La Voiture Noire is nog duurdere Bugatti Chiron
- Lees ook: Bugatti eert EB110 met Centodieci
- Lees ook: Bugatti Chiron Super Sport 300 in productie!
In de Chiron Pur Sport koppelt Bugatti de machtige 8 liter-W16 aan een geherkalibreerde versnellingsbak, waarvan de verhoudingen 15% dichter bij elkaar liggen. Dat verbetert de krachtontplooiing en resulteert in nog heftigere tussensprints. De ingenieurs zagen zich wel genoodzaakt om de rode zone van de toerenteller te verleggen van 6.700 aar 6.900 toeren per minuut, zodat er geen compromissen moesten gesloten worden wat de topsnelheid betreft.
3 miljoen euro
Om de rijdynamiek aan te scherpen, sleutelt Bugatti ook aan het onderstel van de Chiron. De ophanging van de Pur Sport staat op stijvere veren (+65% voor- en +33% achteraan) en de actieve demping gebruikt een aangepaste strategie. Verder noteren we zogeheten Aero-velgen die minder luchtweerstand combineren met een betere koeling, de gebruikte banden zijn Michelins Sport Cup 2R maatje 285/30 R20 voor- en 355/25 R21 achteraan. De nieuwe velgen gaan hand in hand met nieuwe remmen, samen zorgen ze voor een gewichtsreductie van 19 kilogram.
- Lees ook: de geheime projecten van Bugatti - de Barchetta
- Lees ook: de geheime projecten van Bugatti - de W16 GT
- Lees ook: de geheime projecten van Bugatti - de Atlantic
De Bugatti Chiron Pur Sport herken je aan zijn achterspoiler, die liefst 1,9 meter breed is en extra downforce genereert. Die neerwaartse druk op de achterzijde compenseert Bugatti via een aerodynamisch geoptimaliseerde frontpartij met grotere koelsleuven en aangepaste splitter, zodat de chassisbalans niet in het gedrang komt. Bugatti plant een oplage van 60 exemplaren, waarvan de productie eind deze zomer van start moet gaan. Aan elke Chiron Pur Sport hangt een prijskaartje van 3 miljoen euro, zonder taksen en zonder personalisatieprogramma.